Pracovní dny:   8:00 - 12:00    13:00 - 15:30
Bezpečnostní kód a přizpůsobení

Zjišťování bezpečnostního kódu (PIN) a přizpůsobení

Nabízíme zjištění PIN kódu z obsahu paměti nebo odstranění požadavku na imobilizér (IMMO OFF). Možnosti jsou individuální podle značky vozidla. Nenese žádnou odpovědnost za zrušení požadavku imobilizéru v řídicích jednotkách. Vypnutí imobilizéru je vhodné pouze v případě poruchy, kdy není možné nastartovat vozidlo ve výjimečných případech.

Imobilizér (IMMO)

Imobilizér je elektronické zařízení integrované v automobilu, které brání naběhnutí motoru, pokud není vložen správný klíč. To znemožňuje potenciálním zlodějům nastartovat motor bez originálního klíče. V technickém popisu automobilů se dnes slovem „imobilizér“ rozumí elektronické zařízení, existují však i mechanické imobilizéry, například botička nebo různé druhy zámků volantu.

Elektronický imobilizér

Starší modely imobilizérů využívaly statický (neměnný) kód uložený v čipu v klíči. Tento kód rozpozná RFID čtečka umístěná v zámku a je porovnáván elektronickou řídicí jednotkou automobilu (ECU). Pokud ECU nerozpozná správný kód, uzavře průtok paliva do motoru a tím zabrání nastartování. Novější imobilizéry používají proměnlivé kódy nebo jiné vyspělejší šifrovací metody, aby zabránily možnému zkopírování kódu z klíče nebo z ECU.

Emulátor (EMU) IMMO

Emulátor imobilizéru slouží k simulování imobilizéru v automobilu. Používá se jako alternativní a velmi levné řešení opravy či výměny imobilizéru v automobilu.

Nabídka

Nabízíme také prodej autoklíčů a transpondérů.