Zjišťování bezpečností kódu (PIN) a přizpůsobení

Zjištění pin kódu z obsahu paměti nebo odstranění požadavku na immo (immo off). Možnosti jsou individuální dle značky vozidla. Neneseme žádnou zoodpovědnost za zrušení požadavku immo v řídicích jednotkách.

Vypnutím imobilizéru je vhodné  v případě poruchy možnosti nastartování vozidla ve vyjímečných případech.

Imobilizér (IMMO)

Imobilizér je elektronické zařízení integrované v automobilu. Brání naběhnutí motoru, pokud by nebyl vložen správný klíč. To znemožňuje potenciálním zlodějům, aby nastartovali motor, aniž by měli originální klíč. V technickém popisu automobilů se dnes slovem „imobilizér“ rozumí elektronické zařízení. Existují však i mechanické imobilizéry, například botička, podobnou funkci mají různé druhy zámků volantu.

Elektronický imobilizér

Starší modely imobilizérů využívaly statický (neměnný) kód uložený v čipu v klíči. Tento kód rozpoznává RFID čtečka umístěná v zámku a je porovnáván elektronickou řídící jednotkou automobilu (ECU). Pokud ECU nerozpozná správný kód, uzavře průtok paliva do motoru a tím zabrání nastartování. Novější imobilizéry používají proměnlivé kódy nebo jiné vyspělejší šifrovací metody pro to, aby zabránili možnému zkopírování kódu z klíče nebo z ECU.

Emulátor (EMU) Immo

Emulátor  immobilizéru slouží k simulování imobilizéru v automobilu. Používá se jako alternativní (a velmi levné) řešení opravy či výměny imobilizéru v automobilu.